Mājaslapā publicēto fotogrāfiju izmantošana
pieļaujama tikai ar JRT rakstisku atļauju.
Plašāka informācija pieejama šeit.
ZELTA MEITENES
Image CAPTCHA
Daloties savā viedoklī par izrādi, JRT aicina ievērot morāles un pieklājības normas un iztikt bez rupjībām.
Lūguma neievērošanas gadījumā JRT patur tiesības dzēst skatītāja viedokli.

ZELTA MEITENES

Mūsdienu britu dramaturģijas klasika. Postmoderna drāma, kur katrai patiesībai ir dažādi aspekti un notikumi neattīstās to hronoloģiskā secībā.

Autors - Kerola Čērčila
Režisore - Baņuta Rubess
Scenogrāfe - Dace Džeriņa
Kostīmu māksliniece - Kristīne Jurjāne
Tulkotājs - Lauris Gundars
Lomās: Sandra Zvīgule, Guna Zariņa, Baiba Broka, Elita Kļaviņa, Gundega Ozolīte, Regīna Razuma, Māra Mennika

Pirmizrāde: 2001. gada 10. maijā

Amanda ir saņēmusi paaugstinājumu darbā un par godu šim notikumam organizē ballīti. Ielūgto viesu pulkā ir 19.gs. dēkainā pasaules apceļotāja Izabella Bērda, Japānas imperatora pirmā sieva Nijo kundze no 13.gs un Trakā Grieta... Viss sākas kā viegla, asprātīga komēdija, tomēr, izstāstīts līdz beigām, stāsts pārvēršas provokatīvā drāmā.

"Sapulcinot izcilas vēsturiskas sievietes atzīmēt Amandas sasniegumus, es vēlējos noorganizēt sieviešu panākumu svinības un tad tam pievienot jaunu perspektīvu rādot, ka sasniegt vīriešu panākumus šodienas kapitāla pasaulē vien nav pietiekami labs mērķis," savu izvēli raksturo Kerola Čērčila. Vai iespējams iegūt visu - žilbinošu karjeru, laimīgu ģimeni un personīgo harmoniju, un dzīvesprieku?
"Zelta meitenes" uzdod jautājumus par sabiedrības iekārtu un apstrīd tās mītus, rosinot katram pašam atbildēt uz jautājumu: kas ir laime un kur meklējama veiksme?

Baņuta Rubess: "K.Čērčila uzskata par nepieciešamu attēlot "īsto dzīvi", bet šī autore to dara caur pretstatiem un pārsteigumiem. Viņu interesē indivīds iepretim sabiedrībai, sievietes un vara, personīgais un politiskais. Kas nosaka personības attīstību - dotības, sabiedrība, ekonomiskā sistēma?
Man pašai gribējās Čērčilas lugu uzvest Latvijā jau 1991.gadā. Tagad tā liekas vēl vairāk laikam atbilstoša. Kas īsti ir veiksme? Kāda jēga mūsu ciešamām? Kur tas zelts ir aprakts?"