Mājaslapā publicēto fotogrāfiju izmantošana
pieļaujama tikai ar JRT rakstisku atļauju.
Plašāka informācija pieejama šeit.
TUMŠIE BRIEŽI
Image CAPTCHA
Daloties savā viedoklī par izrādi, JRT aicina ievērot morāles un pieklājības normas un iztikt bez rupjībām.
Lūguma neievērošanas gadījumā JRT patur tiesības dzēst skatītāja viedokli.

TUMŠIE BRIEŽI

Cilvēki iznirst un pazūd tumsā ārpus laika un realitātes.

Autors - Inga Ābele
Režisors - Viesturs Kairišs
Māksliniece - Ieva Jurjāne, piedaloties Ilmāram Blumbergam
Producents: Siebra
Lomās: Jānis Paukštello, Ģirts Krūmiņš, Armands Reinfelds, Vigo Roga, Evija Kromule, Maija Apine, Regīna Razuma

Pirmizrāde: 2001. gada 15. septembrī

Inga Ābele - viena no atzītākajām, savdabīgākajām un arī ražīgākajām jaunajām autorēm dramaturģijā debitē pirmo reizi. Tikko uzrakstīti, "Tumšie brieži" uzreiz nonāca teātru un režisoru uzmanības lokā. I.Ābeles skarbi jocīgais reālisms "Tumšajos briežos" kļuvis maģisks, stindzinoši fantastisks.
Lugai piemīt netipisks skarbuma un poētisma savienojums, kurš Gdaņskas Dramaturgu semināra laikā izprovocēja raksturojumu: "Teksts teritorijā starp Čehovu un Strindbergu "zem kokaīna"". Taču luga nav par narkotikām, bet gan par cilvēkiem un satriecošiem likteņiem.
Pirms vairākiem gadiem Aija cietusi autoavārijā, pārstājusi runāt un ievietota psihiatriskajā slimnīcā. Viņas klātneesamība būtiski ietekmē pusaudzes meitas Rias dzīvi un turpina "vajāt" arī Aijas vīru Alfu, kas nu jau apņēmis jaunu sievu un dzīvo laukos, audzēdams briežus. Luga norisinās dienā, kad Alfa, Nadīnes, Rias un Opja mājā ierodas divi cilvēki - briežu gaļas uzpircējs, restorāna īpašnieks Leons, kā arī Alfa un Aijas studiju draugs Augusts. Visi gatavojas briežu kaušanai, taču Ria izlaiž tos no aploka ārā mežā. Atbrīvojot briežus, tiek atlaistas vaļā arī visas varoņu zemapziņas slūžas.