Mājaslapā publicēto fotogrāfiju izmantošana
pieļaujama tikai ar JRT rakstisku atļauju.
Plašāka informācija pieejama šeit.
SARKANO LUKTURU ZIEMA
Image CAPTCHA
Daloties savā viedoklī par izrādi, JRT aicina ievērot morāles un pieklājības normas un iztikt bez rupjībām.
Lūguma neievērošanas gadījumā JRT patur tiesības dzēst skatītāja viedokli.

SARKANO LUKTURU ZIEMA

Sekss un vientulība.
Lugas uzbūve ir trīskāršs stāsts stāstā –  Rapps paša piedzīvotus, reālus notikumus Amsterdamas Sarkano lukturu rajonā ar kādu jaunu prostitūtu liek savam varonim, dramaturgam Metam vēlreiz izdzīvot un pierakstīt savā lugā. Sarkano lukturu ziemas fabula ir banāli vienkārša, bet veids, kādā autors to pasniedz, savā veidā izģērbjot, atmaskojot pats sevi, ir apbrīnas vērts.
Ironiska mūsdienu traģēdija identitātes meklējumos.

Autors – Adams Rapps
Režija, tulkojums – llze Rudzīte
Telpa, kostīmi, bildes – Katrīna Neiburga
Dziesma – Ainis Rudzītis
Skaņa – Andris Indāns
Dzeja – Agnese Krivade

Lomās: Edgars Samītis, Gatis Gāga, Iveta Pole

Izrāde notiek: JRT Mazajā zālē
Izrāde ilgst: 3 stundas 10 minūtes
Biļešu cena: 7,00 Ls

Pirmizrāde 2008.gada 13.februārī

Izrādes laikā aktieri uz skatuves smēķē!
Uzmanību! Bērniem līdz 16. gadiem skatīties neiesakām!

Izrādes Sarkano lukturu ziema dramaturgs ir tas pats trīsdesmit sešus gadus vecais amerikānis Adams Rapps, kam pieder teksts izrādei Cēlgāzes.
Sarkano lukturu ziema saņēmusi Joseph Jefferson balvu kā 2005.gada Labākais Jaunais darbs, ieguvusi OBIE balvu, kā arī iekļuvusi 2006.gada Pulicera balvas kandidātu fināla listē, 2006.un 2007.gadā tā nosaukta kā Britannica gada grāmata.

„Tas nav tas, ko viņi sauc par labi uzrakstītu lugu. Tas drīzāk ir no tiem pa pusei izstāstāmajiem sapņiem vai īss mirklis burvestības ar vajāšanas māniju, vai kas tāds. Kad jebkas nav kā labi uzrakstītā lugā. Instingtīvi es jūtu, ka jāļaujas feidautam; nepadoties klišejai, melodramatiskām beigām“, tā par savu lugu izsakās Rappa varonis Mets.

Sarkano lukturu ziema ir ar un par tiem, kam ap trīsdesmit. Rapps atļaujas ar humora, ironijas, bezkaunīga slenga, fizioloģiski erotiskām teksta lauskām no izvadorgānu problēmu iztirzāšanas līdz ellīgi sulīgiem Reimonda Kārvera un Henrija Millera daiļrades salīdzinājumiem, jo abi varoņi daļēji ir literāti (bezkaunīgs un pašironisks gājiens no autora puses), līdz bīstamībai - vienkāršā vidē pārliecinoši izspēlēt mūsdienu traģēdiju par nesatikšanos, atdošanos, alkām pēc tuvības ar kādu. Rapps šoreiz pārbauda mūsu izturību ar tādu seksuālu apsēstību, kura vienlīdz ir fatāla iemīlēšanās.

Sarkano lukturu ziema ir mūsdienu traģēdija ar intīmi eksistenciālu un vienlīdz bezjēdzīgi smieklīgu jautājumu – vai vispār tu esi kādam vajadzīgs?