Mājaslapā publicēto fotogrāfiju izmantošana
pieļaujama tikai ar JRT rakstisku atļauju.
Plašāka informācija pieejama šeit.
RUPUCIS
Image CAPTCHA
Daloties savā viedoklī par izrādi, JRT aicina ievērot morāles un pieklājības normas un iztikt bez rupjībām.
Lūguma neievērošanas gadījumā JRT patur tiesības dzēst skatītāja viedokli.

RUPUCIS

Džeiks Džepsons
RUPUCIS

Iestudējums top ar ASV vēstniecības un Jūdžina O’Nīla Teātra centra atbalstu.

Līdz trīsdesmit gadu vecumam esi izmisīgi centies piemēroties šai nesaprotamajai pasaulei, bet tad kādā naksnīgā pludmalē tu satiec ko tādu, kas neatbilst pareizajām ikdienas formulām – ir jāglābj gluži teiksmaina būtne: aizlaikus pieredzējušais bruņurupucis. Divi brāļi ar savām sievām jauna amerikāņu dramaturga Džeika Džepsona kamerdrāmā spiesti domāt par to, kas noris ārpus ērtas, pārtikušas dzīves standarta.

Lomās:
Mollija – Inga Alsiņa-Lasmane
Slouns – Ivars Krasts
Greisa – Iveta Pole
Pīts – Varis Piņķis

Režisors – Lauris Gundars
Scenogrāfija, kostīmi – Agnese Stabiņa, Inga Bermaka

Izrāde notiek JRT Mazajā zālē
Izrādes ilgums: 2 h 45 min (2 cēlieni)
Biļešu cena: 12,00 EUR

Pirmizrāde 2013. gada 31. oktobrī

"Luga trāpa šeit gluži tukšā dramaturģijas nišā – moderna, globālā tīmeklī auguša un strādājoša, pavisam „normāla” cilvēka pasaulē, kur skārienjūtīgas izrādās esam ne tikai elektroniskas ierīces, bet arī dzīvas būtnes – mūsu vistuvākie cilvēki. Ārēji rimts, bet ikdienas slēpto kaislību pilns stāsts, maksimāls tuvplāns, kas mani allaž fascinē,” režisors Lauris Gundars skaidro savu izvēli.

Džeiks Džepsons audzis Vašingtonā, studējis Jeilas Drāmas skolā, strādā par dramaturģijas pasniedzēju un līdzdarbojas National Geographic kanālā. Viņa lugas iestudētas ASV (Ņujorkā, Čikāgā, Vašingtonā), Igaunijā un nu arī Latvijā.

Vārds: Māra, 06.01.2016
Viedoklis: No visām JRT izrādēm, ko esmu redzējusi, šī patika vismazāk. Pagājis jau kāds laiks, šķiet, ka skatījos to 2013. gadā, un ar grūtībām varu atcerēties par ko tā īsti bija.
Vārds: Sandra, 03.10.2015
Viedoklis: Izrāde nemaz neatbilst tās aprakstam. Parasti pēc JRT izrādēm ir ilgi par ko domāt, bet konkrētajai izrādei nevarēju sagaidīt beigas. Īsti nesapratu ne problēmu, par ko īsti ir izrāde, un nesagaidīju arī kulmināciju un tās atrisinājumu. Krasts - kaut kā vienveidīgs visās izrādēs, ko līdz šim nācies redzēt.
Vārds: i., 28.01.2014
Viedoklis: neierasti,bet skaisti.
Vārds: skai, 22.01.2014
Viedoklis: Nesiet puķes aktieriem, visiem četriem. Lieliski aktierdarbi! Patika arī scenogrāfija / spēles laukums. Kaut arī izrādē nav nenormālas drāmas, patika tāpat, jo rosināja domāt un diskutēt par mūsu attiecībām, ikdienu, atšķirīgajiem skatījumiem. Ļoti labi.
Vārds: Latvietis, 16.12.2013
Viedoklis: Angļu valodu tikpat kā nesaprotu, bet tas nemaz netraucēja uztvert TV skanošo tekstu emocionālo jēgu. Varbūt pat palīdzēja koncentrēties uz aktieriem, viņu reakcijām uz dzirdamo. Lieliska Alsiņa, lielisks Krasts. Ja Piņķis un Pole nespēlētu ar apziņu, ka ir otrā plāna aktieri, būtu ideāls ansamblis. Paldies režisoram par latviešu skatītāja iepazīstināšanu ar jaunu, talantīgu un jutīgu autoru! Izrāde tur savā varā jau ceturto dienu, liekot domāt par mūsu pašu politiskajām "bākām", kas mums - "rupučiem" čakarē smadzenes, un to, cik vientuļi esam katrs savas nelaimes priekšā.