Mājaslapā publicēto fotogrāfiju izmantošana
pieļaujama tikai ar JRT rakstisku atļauju.
Plašāka informācija pieejama šeit.
PUSPIETURA
Image CAPTCHA
Daloties savā viedoklī par izrādi, JRT aicina ievērot morāles un pieklājības normas un iztikt bez rupjībām.
Lūguma neievērošanas gadījumā JRT patur tiesības dzēst skatītāja viedokli.

PUSPIETURA

Mūsdienu pasaka. Iespēja atgriezties bērnībā, zaudētajā paradīzē: dzelzceļa eļļu, Rīgas šampanieša, ceptas vistas un zemeņu saldējuma smaržās.
Puspietura ir civilizācijas pamests nulles punkts, kurā vilcieni pietur divreiz gadā. Te mežā dzīvo kāda jauna mamma Sņežana ar dēlu Vaņu. Te notiek satikšanās ar iepriekš nolemtu šķiršanos.

Autors – Aleksejs Ščerbaks (Rīga)
Režisore – Ilze Olingere
Mākslinieks – Kristians Brekte
Mūzika, skaņu partitūra – Kristaps Krievs, Ainis Rudzītis
Dziesmas vārdi – Kārlis Vērdiņš
Lomās: Inga Alsiņa, Varis Piņķis, Mārcis Lācis, Kristians Liberts vai Edvarts Alberts

Izrāde notiek: JRT lielajā zālē
Biļešu cenas (Ls): 3,00; 5,00; 6,00; 7,00
Izrāde ilgst: 1 stundu 50 minūtes

Pirmizrāde 2009. gada 11. februārī

Puspietura ir civilizācijas pamests nulles punkts, kurā vilcieni pietur divreiz gadā. Te mežā dzīvo kāda jauna mamma Sņežana ar dēlu Vaņu. Te notiek satikšanās ar iepriekš nolemtu šķiršanos.
Pie bijušās skolotājas, tagad pārmijnieces Sņežanas divas nedēļas īrējis istabu kāds žurnālists Paša, lai beidzot saņemtos uzrakstīt savu pirmo romānu. Zēns ir Pašam pieķēries, jo viņš labāks par tēti. Pieķērušies viens otram ir visi trīs. Tikai tagad Pašam ir jābrauc prom.

Rīdzinieks Aleksejs Ščerbaks ir uzrakstījis lugu pilnu ar neatbildamiem jautājumiem: Kas ir radoša personība? Kas notiek pasakā par Sņeduročku? Vai tikko uzrakstītu romānu, lietot iekuram? Vai cilvēkiem ir spārni?

„Spēlēt šo izrādi mums nozīmē spēlēties. Jo spēle, tēlošana un iztaisīšanās  ir viens mistisks ģenētiskais izdzīvošanas kods, kas cilvēkā ir no dzimšanas. Katram ir savas iemīļotās bērnības spēles un iztēles rotaļas. Dažas individuālas, citas - kopīgas. Katram ir savi unikālie bērnības sapņi, fantāzijas un ideāli. Tikai nezin kā dzīves laikā tas viss kaut kur mēdz pazust, kļūt lieks.
Kāpēc jau trīsdesmit gados nākas apjaust, ka esi vien vidējais cilvēks, garlaicīgs un paredzams? It kā esi vēl jauns, bet riepas jau nodilušas. Ko darīt, ja tā ir noticis?”
Ilze Olingere