Mājaslapā publicēto fotogrāfiju izmantošana
pieļaujama tikai ar JRT rakstisku atļauju.
Plašāka informācija pieejama šeit.
PĪĶA DĀMA
Image CAPTCHA
Daloties savā viedoklī par izrādi, JRT aicina ievērot morāles un pieklājības normas un iztikt bez rupjībām.
Lūguma neievērošanas gadījumā JRT patur tiesības dzēst skatītāja viedokli.

PĪĶA DĀMA

Pirms vairāk nekā 170 gadiem (1833.gadā) A.Puškins sarakstīja noslēpumainu, mistikas un kaisles pilnu noveli "Pīķa dāma". Stāstu par neparastu grāfieni, kura zinājusi kāršu spēles noslēpumu - trīs liktenīgas kārtis, kas vienmēr vinnē un kādu jaunu cilvēku, kas vēlas uzzināt šo noslēpumu.

Autors - Aleksandrs Puškins
Režija, telpa, tulkojums, dramatizējums - Alvis Hermanis
Kostīmi - Večella Varslavāne
Titullomā - Vija Artmane
Lomās: Vilis Daudziņš, Sandra Kļaviņa, Ģirts Krūmiņš, Andris Keišs, Andis Strods

Pirmizrāde: 1998. gada 8. maijā

Jaunā Rīgas teātra režisoram Alvim Hermanim patīk spēlēties ar vidi un spēcīgu atmosfēru, mēģinot to maksimāli pietuvināt oriģinālam. Vēl viņam patīk sagādāt pārsteigumus.
Izrādē "Pīķa dāma" sarkanas kaisles, mistikas noslēpumainības un liktenīgas nolemtības atmosfērā jauns cilvēks - Hermanis grib izvilināt no vecās grāfienes noslēpumu par trim kārtīm, kuras vienmēr vinnē. Trīs liktenīgo kāršu noslēpums izrādē vienlaikus kalpo arī kā brīnišķīga zīme "skatuves mākslas noslēpumam", kuru visnotaļ pārvalda pati Grāfienes lomas atveidotāja.
Tas ir šīs izrādēs lielais pārsteigums, jo Grāfienes lomā uz savas Vecās Dailes skatuves atgriezusies viena no latviešu teātra spožkajām aktrisēm - Vija Artmane, līdzi atnesot savas jaunības skaistākās lomas - Džuljetas elpu.  Šie fragmenti kļust par metaforu paralēlam stāstam par vecu aktrisi, kura pārvalda "skatuves alķīmijas" formulu, kas nedod miera tik daudziem jauniem cilvēkiem, kuri arī to sapņo iemantot.
Ar Grāfienes lomu Vija Artmane pirmo reizi atkal spēlēs uz vecās skatuves un viņas partneri būs jaunās teātra trupas aktieri, kuri, būvējot šī teātra nākotni, par pilnīgi nepieciešamu uzskata nepazaudēt tradīciju. Jo viss jaunais, patiešām, ir tikai labi aizmirsts vecais. Kamēr vēl nav aizmirsts pavisam.