Mājaslapā publicēto fotogrāfiju izmantošana
pieļaujama tikai ar JRT rakstisku atļauju.
Plašāka informācija pieejama šeit.
NORA (Leļļu nams)
Image CAPTCHA
Daloties savā viedoklī par izrādi, JRT aicina ievērot morāles un pieklājības normas un iztikt bez rupjībām.
Lūguma neievērošanas gadījumā JRT patur tiesības dzēst skatītāja viedokli.

NORA (Leļļu nams)

Pētniecisks darbs ģimenes psiholoģijā.
Trīs Ziemassvētku dienas, kas izmaina piecu cilvēku dzīvi un savstarpējās attiecības. Labi zināma situācija: laimīga ģimene – sieva, vīrs, bērni, draugi un darījuma partneris. Vīrs saņēmis paaugstinājumu darbā. Ir tikai viens, sen izdarīts kļūmīgs solis, kas sagrauj šķietamo idilli. Vai pareizais patiesi ir pareizs? Ko gan mēs patiesībā mīlam: sev tuvāko cilvēku vai savus priekšstatus par viņu?

Autors - Heinriks Ibsens, pēc lugas „Leļļu nams” motīviem.
Režisore - Māra Ķimele
Scenogrāfs - Miķelis Fišers
Kostīmu māksliniece - Kristīne Pasternaka
Lomās: Baiba Broka, Ģirts Ēcis, Raimonda Vazdika, Vilis Daudziņš, Andis Strods

Pirmizrāde: 2003. gada 27. maijā

„Ibsens runā par to, kā mēs visi iekrītam lamatās, kļūdami atkarīgi no saviem priekšstatiem, saviem imidžiem un no tiem imidžiem, ko mēs pieprasām no citiem cilvēkiem. Šajā gadījumā, ļoti brīnišķīgā laulībā dzīvo cilvēki, kas vienu vai otru iemeslu dēļ nav vēlējušies vai nav papūlējušies kļūt viens otram tuvāki un ieraudzīt vēl kādu lielu otra cilvēka daļu, jo dotajā brīdī tā viņiem nav vajadzīga. Viņi cenšas izpildīt otra cilvēka pieprasījumu un pēc tam ļoti apvainojas, ka nesanāk tā, kā gribētos. Tas, ko viņi viens no otra sagaida ir tikai maza, šaura zona - cilvēkā ir daudz, daudz vairāk. Pēkšņi tu ieraugi visu pārējo: un ko lai tagad ar to visu dara?
Tā ir tā problēma: ko darīt ar to pārējo cilvēku? Teiksim, ja es lietoju no cilvēka vienu trešdaļu, kur likt tās pārējās divas? Vai arī, ja no manis otram cilvēkam ir vajadzīga viena trešdaļa vai pat viena ceturtdaļa, ko darīt ar pārējo daļu?”

Māra Ķimele

Izrāde par drosmīgāko cilvēka uzdrīkstēšanos – kļūt par pašu, palikt par sevi, īpaši apstākļos, kad sabiedrības normas diktē skaidri definētus dzīves standartus. Tādēļ Māra Ķimele uzsver, ka „Nora” ir izrāde ar laimīgām beigām, jo pēc visa notikušā – pēc noslēpumiem, pārpratumiem un noklusējumiem - varoņu attiecības tikai pa īstam var sākties.