Mājaslapā publicēto fotogrāfiju izmantošana
pieļaujama tikai ar JRT rakstisku atļauju.
Plašāka informācija pieejama šeit.
Maigums
Image CAPTCHA
Daloties savā viedoklī par izrādi, JRT aicina ievērot morāles un pieklājības normas un iztikt bez rupjībām.
Lūguma neievērošanas gadījumā JRT patur tiesības dzēst skatītāja viedokli.

Maigums

MAIGUMS
Pēc H.L.Borhesa stāsta La Intrusa motīviem.

La Intrusa ir viens no neparastākajiem Borhesa stāstiem. Tā sižetu veido gluži vai klasisks mīlas trijstūris – divi vīrieši un sieviete, divi brāļi un ienācēja ģimenē. Taču aiz vēstījuma lakonisma, šķietamās vienkāršības un robustajiem teikumiem, virmo kaislības, kas līdzvērtīgas Dostojevska varoņu episkajiem pārdzīvojumiem. Kaislībām, kuras apvij brutālas poētikas aura.

Režisore – Elīna Cērpa
Dramatizējuma autors – Tims Oksers
Scenogrāfs – Māris Grosbahs
Kostīmu māksliniece – Liene Šulce
Mūzikas autori – Valērijs Cīrulis, Mareks Šekstello
Lomās: Ivars Krasts, Gatis Gāga, Inga Alsiņa vai Dana Lāce, Sergejs Didenko

Izrāde notiek: JRT Mazajā zālē
Izrāde ilgst: 1 stundu 40 minūtes
Biļešu cena (Ls): 7,00

Pirmizrāde: 2006.gada 24.martā

Izcilais un reizē noslēpumainais argentīniešu rakstnieks Horhes Luiss Borhess savus literāros darbus radīja iztēlē, diktēja tos asistentiem, tā arī nekad neredzot nodrukāto tekstu, jo lielāko mūža daļu viņš pavadīja aklumā. Iespējams tādēļ lasīt Borhesu ir bauda, jo mēs savā redzīgumā, nespējam uzburt tādu tēlu pasauli. Katrs stāsts atklāj mums neredzamas pasaules, radā dažādus ceļus izziņas un cilvēka dvēseles labirintos. Izrāde „Maigums” ir kā eksperiments un uzdrošināšanās, Borhesa tekstus atslāņojot līdz arhetipiskām situācijām un radot juteklisku un atkailinātu atmosfēru, kuras veidošanā liela loma ir Latvijas mālam.

Izrāde „Maigums” top ar „If Latvia” atbalstu.
"„If Latvia” izrāde "Maigums” šķiet pievilcīga tajā uzdoto jautājumu dēļ – tādu, kas urda ziņkāri, rosina domāt un meklēt atbildes. Centra „Saule” iemītnieku un profesionālu aktieru kopdarbs, nezināms stāsts un Latvijas māls nojauc izplatītās barjeras cilvēku vidū un runā par būtisko, to mēs vēlamies atbalstīt. „If Latvia” atbalsta maigumu it visur un ikvienā.... Un tieši tāpēc „If Latvia” atbalsta izrādi „Maigums”, jo tā aptver visu, par ko mēs esam Par.”

Andris Morozovs
„If Latvia” valdes priekšsēdētājs

Vārds: omMMvMNZsfWKlmizU, 31.12.2014
Viedoklis: I always apicerpate your blogs and stories. Years ago my cousin taught me the 100/100 principle even though I haven't been the best at keeping my 100. ;o) Another thing that has helped me so much in my marriage is to focus on all the good, as you mentioned. One day the tv was on (which was a rarity in my house) and some talk show was on and a lady was describing how she just wanted her husband to be home and to love them and to not be at the bar. She went on and on and I realized that I had what she wanted and so did so many women around me, yet we seemed to complain about some of the "things" they did. I stopped immediately and began thinking of all the good he did and that I didn't want to lose him because there were obviously many women out there who would LOVE a husband like mine, so I had better LOVE him that much too!! (This was a few years before I even learned the laws.) So thanks for reminding me again what a great blessing I have in my home!