Mājaslapā publicēto fotogrāfiju izmantošana
pieļaujama tikai ar JRT rakstisku atļauju.
Plašāka informācija pieejama šeit.
LĪZE LUĪZE
Image CAPTCHA
Daloties savā viedoklī par izrādi, JRT aicina ievērot morāles un pieklājības normas un iztikt bez rupjībām.
Lūguma neievērošanas gadījumā JRT patur tiesības dzēst skatītāja viedokli.

LĪZE LUĪZE

Luga ir veidota pēc dokumentāliem notikumiem Zviedrijā. Taču situācija Latvijā ir tikpat šokējoša. Darba impulss - vardarbība ģimenē pret sievieti.
Izrāde ir mēģinājums saprast, kā no maziem bērniem, kas sapņo par laimi un savu sapņu princi vai princesi, var izveidoties cilvēki, kas gatavi vardarbīgiem līdzekļiem ietekmēt savu tuvāko. Kāpēc tas notiek? Jo patiesībā neviens to nav gribējis!

Autore - Majgula Akselsone
Režisore – Māra Ķimele
Izrādes māksliniece – Kristīne Abika
Lomās: Sandra Zvīgule, Iveta Pole, Jana Čivžele, Inga Alsiņa, Andris Keišs, Ivars Krasts, Aigars Apinis, Varis Piņķis

Pirmizrāde: 2004. gada 1. oktobrī

Izrādes veidotāji mēģina saprast, kurā brīdī bērnā tiek iesēta vardarbība, un cik nelaimīgam ir jābūt cilvēkam, lai kļūtu vardarbīgs pret otru.

„Luga ir grūta un aktieriem nebūs viegli spēlēt. Tomēr man liekas ir svarīgi runāt par šo slēpto vardarbību. Prese liecina, ka katru gadu ģimenē Latvijā tiek nogalinātas 35 – 40 sieviešu. Man šķiet būtiski atvērt šo tēmu, nevis izlikties, ka nekas tāds pie mums vispār nenotiek. Tā ir viena no mākslas funkcijām – rādīt to, kas ir.”
Māra Ķimele

"Vardarbība ģimenē nav privāta lieta," uzsver Aiga Abožina, krīzes centra Skalbes psiholoģiskās palīdzības konsultante: "Vardarbība pret sievieti notiek neatkarīgi no labklājības, izglītības līmeņa un tautības."
Viens no vardarbības iemesliem ir nespēja pieņemt otra cilvēka atšķirīgo viedokli. "Lai kontrolētu un pakļautu, viņi lieto spēku,"saka A.Abožina. (..) Emocionālā vardarbība, kas var izpausties kā greizsirdība, bet būtībā ir vēlme kontrolēt un pakļaut, bieži ir pirmā pazīme, kas noved pie fiziskas izrēķināšanās — sišanas, spīdzināšanas utt.”
I.Alberte „Vardarbība nav privāta lieta” – Diena, 5.08.2004