Mājaslapā publicēto fotogrāfiju izmantošana
pieļaujama tikai ar JRT rakstisku atļauju.
Plašāka informācija pieejama šeit.
KRIETNAIS CILVĒKS NO SEČUĀNAS
Image CAPTCHA
Daloties savā viedoklī par izrādi, JRT aicina ievērot morāles un pieklājības normas un iztikt bez rupjībām.
Lūguma neievērošanas gadījumā JRT patur tiesības dzēst skatītāja viedokli.

KRIETNAIS CILVĒKS NO SEČUĀNAS

Viens no tiem darbiem, kuru arī pēc pusgadsimta izrādās nav skāris laika zobs. Nekas šajā pasaulē nav būtiski mainījies. Cilvēkam ir vēlēts būt krietnam, bet viņš arī grib būt laimīgs. Vai tas iespējams un kā tas ir iespējams? Šo jautājumu teātrāli un spilgti mēģinās risināt izrādes veidotāji.

Autors - Bertiolds Brehts (Vācija)
Režisore -  Zane Keiša
Scenogrāfija - Dzintars Krūmiņš
Kostīmi - Zigrīda Atāle
Mūzika - Jānis Kalve

Lomās: Baiba Broka Aurēlija Anužīte, Maija Apine, Sandra Kļaviņa, Ilze Rudzīte, Andis Strods, Ģirts Krūmiņš, Vigo Roga, Andris Keišs, Dzintars Krūmiņš

Pirmizrāde: 1998. gada 23. decembrī

“Krietnais cilvēks no Sečuānas” tapis sadarbībā ar Gētes institūtu.

Dubultspēle divās daļās.

Viens no tiem darbiem, kuru arī pēc pusgadsimta izrādās nav skāris laika zobs. Nekas šajā pasaulē nav būtiski mainījies. Cilvēkam ir vēlēts būt krietnam, bet viņš arī grib būt laimīgs. Vai tas iespējams un kā tas ir iespējams? Šo jautājumu teātrāli un spilgti mēģinās risināt izrādes veidotāji. Visi kopā viņi centīsies noskaidrot, cik nekrietnam ir jābūt, lai būtu krietns, un cik krietnam jābūt, lai būtu nekrietns. Taču galvenā loma šajā iestudējumā pieder skatītājam.

Brehta luga ir interesanta ar savu atvērto struktūru – tā uzdod jautājumus, mazliet ironiski noklusējot atbildes. Ironiski tādā mērā, lai aizskartu, kairinātu, izraisītu reakciju. Pats Brehts reiz atļāvās šādu kalambūru: “Attiecīgais cilvēks ir tāds, tāpēc, ka tādi ir apstākļi, bet apstākļi ir tādi, tādēļ, ka tāds ir cilvēks.” Vai tiešām šajā apburtajā lokā neatradīsies nevienas spraudziņas, kur izšmaukt?