Mājaslapā publicēto fotogrāfiju izmantošana
pieļaujama tikai ar JRT rakstisku atļauju.
Plašāka informācija pieejama šeit.
JŪLIJAS JAUNKUNDZE
Image CAPTCHA
Daloties savā viedoklī par izrādi, JRT aicina ievērot morāles un pieklājības normas un iztikt bez rupjībām.
Lūguma neievērošanas gadījumā JRT patur tiesības dzēst skatītāja viedokli.

JŪLIJAS JAUNKUNDZE

Izrāde ir mēģinājums noskaidrot, cik dzīvju un attiecību variācijas spēj izdzīvot trīs cilvēki vienā naktī. Jāņu nakts kļūst par kundzes Jūlijas, kalpa Žana un viņa līgavas Kristīnes vēlmju realizācijas iespēju.

Autors – Augusts Strindbergs
Režisore – Māra Ķimele
Scenogrāfs – Andris Freibergs
Horeogrāfe – Anta Priedīte
Tulkotāja – Solveiga Elsberga
Lomās: Elita Kļaviņa, Sandra Zvīgule, Alvis Hermanis

Izrāde notiek: JRT Mēģinājumu zālē
Izrāde ilgst: 2 stundas 40 minūtes
Biļešu cena (Ls): 15,00

Pirmizrāde: 2004. gada 19 februārī

Izrāde tapusi ar KKF un KPMG atbalstu

A.Strindberga varoņiem piemīt maniakāla, agresīva un nerezultatīva tieksme aizstāvēt savu Es uz otra cilvēka rēķina. Bailes no vientulības te saduras ar bailēm zaudēt savu individualitāti, liekot bez mitas mētāties no uzbrukuma uz aizsardzības pozīcijām, lai nonāktu pie atklāsmes par savu pūļu veltīgumu. A.Strindberga teātris ir intīms, nervozs un nežēlīgs, ar saplēstiem, garīgi izārdītiem varoņiem.
Literatūrkritiķi A.Strindberga lugu stilistiku mēdz dēvēt par psiholoģisko naturālismu, atvasinot vārdu „naturālisms” nevis no tradicionālā estētiskā virziena, bet no vārda „natura” – t.i. daba.

„Mūsu ziņkārīgajām dvēselēm ir par maz redzēt tikai notiekošo, nezinot - kā tas notiek? Mēs gribam redzēt pašus diegus, redzēt mehānismu, izpētīt kasti ar dubulto dibenu, paņemt burvju gredzenu, lai atrastu vīli.”
Augusts Strindbergs

Vairākus mēnešus trīs aktieri: Elita Kļaviņa, Agnese Zeltiņa un Alvis Hermanis, Māras Ķimeles vadībā nodarbojās ar Augusta Strindberga lugas kaislību izpēti. Pirmo reizi teātrī skatītājiem tika dota iespēja piedalīties mēģinājumos, izsekot, kā lugas teksts izaug par pilnasinīgiem dzīvesstāstiem, kā aktieri apgūst lomas un iepazīstas ar tēlu raksturiem. Tagad "Taisām Strindberga "Jūlijas jaunkundzi"" ir pārtapis pabeigtā izrādē.