RONDO

RONDO
Režisors - Baņuta Rubess

Baņutai Rubesai allaž izdevies pārsteigt. Vismaz latviešu skatītājus.
Pirms simts gadiem Artūrs Šniclers padarīja skandalozu savu iemīļoto Vīni. Austriešu dramaturga A.Šniclera 1903.gadā sarakstītā luga Der Reigen (Rinķa dancis) pirmās izrādes izsauca milzīgu uztraukumu, novedot līdz kautiņiem un tiesām. Šniclers smalki uzšķērž sabiedrību, skatot to caur iekāres prizmu. Desmit dialogi veido seksuālu un sabiedrisku apli, ceļojot pa šo veco un sarežģīto pilsētu.
Katrai pilsētai ir sava īpaša privātā dzīve. Arī Rīgai pienākas savs Rondo. Lugu Latvijas videi adaptējusi rakstniece Andra Neiburga, kas ir viņas pirmais darbs teātrī. Visas gadsimta sākumā rakstītās situācijas pārnestas uz mums visiem labi atpazīstamu vidi un partnerattiecībām. A.Šniclera hierahiskā formā izkārtoto tekstu režisore Baņuta Rubesa, atbilstoši laikam ir pārveidojusi par demokrātisku apli ar pieciem dažādiem sākumiem un beigām.
Šoreiz seksuāls un sabiedrisks aplis – “Rondo”. Latvijā pirmā satišanās ar B.Rubesu notika ar “Tango Lugano”  viesizrādēm Dailes teātrī. Toreiz viņa piedāvāja tradicionalajam priekštatam par Raiņa un Aspazijas attiecībām pilnīgi citādu variantu – pilnu cilvēciskām pretrunām. Tālāk 1991.gadā sadarbībā ar angļu režisoru Nilu Bartletu sekoja Aspazijas “Atriebēja”.
Šoreiz seksuāls un sabiedrisks aplis – “Rondo”. Lugas sižeta izteiktais erotisma rada nepieciešamību visu notiekošo skatīt slepus. “Teātrī es gribu izsaukt to pašu noskaņu, kas rodas, kad kādā restorānā ieraugam divus cilvēkus nekautrīgi skūpstāmies”, saka B.Rubesa. Slepenās skatīšanās pievilcību un iespējamo nekautrību nodrošina izrādes tuvplāns.

Lai nodrošinātu labāku pieredzi, tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Uzzināt vairāk