JŪLIJAS JAUNKUNDZE
Režisors - Māra Ķimele
A.Strindberga varoņiem piemīt maniakāla, agresīva un nerezultatīva tieksme aizstāvēt savu Es uz otra cilvēka rēķina. Bailes no vientulības te saduras ar bailēm zaudēt savu individualitāti, liekot bez mitas mētāties no uzbrukuma uz aizsardzības pozīcijām, lai nonāktu pie atklāsmes par savu pūļu veltīgumu. A.Strindberga teātris ir intīms, nervozs un nežēlīgs, ar saplēstiem, garīgi izārdītiem varoņiem.
Literatūrkritiķi A.Strindberga lugu stilistiku mēdz dēvēt par psiholoģisko naturālismu, atvasinot vārdu „naturālisms” nevis no tradicionālā estētiskā virziena, bet no vārda „natura” – t.i. daba.
„Mūsu ziņkārīgajām dvēselēm ir par maz redzēt tikai notiekošo, nezinot - kā tas notiek? Mēs gribam redzēt pašus diegus, redzēt mehānismu, izpētīt kasti ar dubulto dibenu, paņemt burvju gredzenu, lai atrastu vīli.”
Augusts Strindbergs
Vairākus mēnešus trīs aktieri: Elita Kļaviņa, Agnese Zeltiņa un Alvis Hermanis, Māras Ķimeles vadībā nodarbojās ar Augusta Strindberga lugas kaislību izpēti. Pirmo reizi teātrī skatītājiem tika dota iespēja piedalīties mēģinājumos, izsekot, kā lugas teksts izaug par pilnasinīgiem dzīvesstāstiem, kā aktieri apgūst lomas un iepazīstas ar tēlu raksturiem. Tagad "Taisām Strindberga "Jūlijas jaunkundzi"" ir pārtapis pabeigtā izrādē.