Mājaslapā publicēto fotogrāfiju izmantošana
pieļaujama tikai ar JRT rakstisku atļauju.
Plašāka informācija pieejama šeit.
DĀRZNIEKS KAMALS
Image CAPTCHA
Daloties savā viedoklī par izrādi, JRT aicina ievērot morāles un pieklājības normas un iztikt bez rupjībām.
Lūguma neievērošanas gadījumā JRT patur tiesības dzēst skatītāja viedokli.

DĀRZNIEKS KAMALS

Par cilvēka centieniem mainīt ierasto, vienmuļo ikdienas realitāti pret piepildīta mirkļa radošo žilbinājumu. Dārznieks, režisors, striptīza dejotāja un pārdevējs. Kas viņus ir savedis kopā un kas notiek, kad viņi metas iekšā galvu reibinošā kino eksperimentā? Kaislības, intrigas vai patiesi cilvēciskas atklāsmes?

Autors – Aleksandrs Stings
Režisors – Dž.Dž.Džilindžers
Scenogrāfs – Mārtiņš Vilkārsis
Kostīmu māksliniece – Ilze Vītoliņa
Lomās: Sandra Zvīgule, Inga Alsiņa, Andis Strods, Jānis Paukštello

Pirmizrāde: 2006.gada 11.oktobrī

Mūsdienu krievu prozaiķa un dramaturga Aleksandra Stinga darbiem raksturīgā realitātes mistificēšana rada negaidītas un paradoksālas situācijas. Tā ir literatūra, kas izvairās no gatavām formām un gatavām idejām, bet dod priekšroku ironijai, parodijai un pašparodijai. Autora piedāvātais iespējamās realitātes diezgan neiespējamais salikums ļauj paraudzīties uz mūsu dzīves realitāti visnegaidītākajos rakursos, reizēm atklājot jaunas, plašākas sakarības.

2006. gadā sarakstītais „Dārznieks Kamals” spēlējas ar mītu par Ādamu un Ievu.
Dārznieks, kino režisors, prostitūta un pārdevēja – četri personāži, kas iesaistīti filmas par Ādamu un Ievu uzņemšanas procesā. Taču klasiskais mīts te interpretēts pilnīgi negaidītā veidā.
Filmas proves dalībniekus ierauj nepieredzēti mistiskā virpulī, liekot katram aizdomāties par to, kas ir svarīgāk: kļūt slavenam un bagātam, vai piedzīvot patiesu izjūtu mirkli? Par cilvēka centieniem mainīt ierasto, vienmuļo ikdienas realitāti pret piepildīta mirkļa radošo žilbinājumu.

„...Pats tavas dalības fakts jaunā lietā tevi izmaina. Svarīgs ir nevis beigu rezultāts – svarīgs ir ceļš. Tikai tam ir nozīme.”