Mājaslapā publicēto fotogrāfiju izmantošana
pieļaujama tikai ar JRT rakstisku atļauju.
Plašāka informācija pieejama šeit.
BOMS PRET BORU
Image CAPTCHA
Daloties savā viedoklī par izrādi, JRT aicina ievērot morāles un pieklājības normas un iztikt bez rupjībām.
Lūguma neievērošanas gadījumā JRT patur tiesības dzēst skatītāja viedokli.

BOMS PRET BORU

Izrāde „lekcija-eksperiments” ar paraugdemonstrējumiem.
Izrādes pamatā ir Hologrāfiskā Visuma teorija un tās pamatlicēja Deivida Boma revolucionārās idejas, kas piedāvā jaunu veidu, kā uzlūkot realitāti. Tas būs mēģinājums vērot, kas notiek, ja mēs šīs idejas attiecinām uz sevi šeit un šobrīd.


Izrādes veidotāja Maija Apine piedāvā personisku skatījumu uz tēmu, kas sevišķi interesēs tos, kam tuvs viss netradicionālais, neparastais, neizprotamais, neizskaidrojamais.

Idejas autore, režisore, aktrise – Maija Apine

Izrāde notiek JRT Mēģinājumu zālē
Izrādes ilgums: 1 h 40 min (bez starpbrīža)
Biļešu cena: EUR 7,11 / Ls 5,00

Pirmizrāde 2011. gada 11. oktobrī
 

 

„Tā būs savdabīga „lekcija-eksperiments” ar maniem personiskajiem komentāriem un paraugdemonstrējumiem, velkot paralēles ar dažādiem piemēriem no citām „nezinātniskām” sfērām. Es gribētu skatītājus iesaistīt tajā aizraujošajā procesā, kad kāds zinātniskajos eksperimentos pierādīts fakts (vai tā interpretācija) spēj vienā mirklī izgaismot veselu asociāciju virkni, izraisīt galvu reibinošu atklāsmju „lavīnu”...
Kāpēc "Boms pret Boru”? Tāpēc, ka tajā brīdī, kad dāņu fiziķis Nilss Bors un viņa sekotāji apgalvoja, ka kvantu teorija ir pilnība un ka nav iespējams nonākt pie kādas vēl skaidrākas izpratnes par to, kas notiek kvantu valstībā, divus citus zinātniekus – Bomu un Einšteinu
šāda situācija neapmierināja. Boms turpināja meklēt kādu dziļāku, labāku veidu, kā aprakstīt īstenību, mēģināja atrast alternatīvu Bora skaidrojumam. Un viņš to atrada. Viņš ne tikai sasaistīja vienkopus veselu ideju miriādi, viņš tās pārcēla pavisam jaunā veidā, kā izprast realitāti, piedāvājot Hologrāfiskā Visuma teoriju.” (M.Apine)
 

Vārds: Pārbaudam, 26.03.2014
Viedoklis: pārbaudam skatītāju vērtējumu
Vārds: Mārtiņš, 15.12.2012
Viedoklis: Pirmo reizi pēc JRT izrādes biju vīlies.
Vārds: fane, 08.03.2012
Viedoklis: nu vakar noskatījos izrādi.Jāsaka,ka interesantāk par Cilvēks ,kurš bija 4diena M.A. režijā.Bet jautājums ap ko tas viss griezās pārāk nodeldēts un sen zināms,ka gandrīz garlaicīgi. Mans tēvs,kas fizikas skolotājs būtu ļoti saērcināts par šadu pieeju traktātam .Bet Maijai paldies,ka JRT dažādība.
Vārds: maks, 16.01.2012
Viedoklis: jauki, ka cilvēki lasa grāmatas. Arī man ir daudz svarīgas atskārsmes, daudz pasvītrotu teikumu grāmatās. Šis uzstādījums - lekcija vai izrāde, nezinu kā to nosaukt, man šķita dīvains, varbūt tas bija kaut kāds intelektuāls ekscibionisms, vai, drīzāk-vientulības izpausme... Piedod, M.A. ja mans komentārs nav patīkams. Bet, pasākums bija patiesi sirsnīgs, un iespējams daudziem vajadzīgs. Paldies!
Vārds: Pēteris, 01.12.2011
Viedoklis: Lieliskas atziņas, īpaši patika par idejas/domas dziļumu un stāts par atklājumu uz lodžijas. Tomēr! Strādāts ar 2.-3. pakāpes avotu, ne ar pirmavotiem. Izrādē nekonsekventi pausts viedoklis par Boru- tiši viņš atklāja Komplimentaritātes principu fizikā, kas kalpoja kā stūrakmens Kvantu fizikai. Pēc ceļojuma Japānā tieši Bors, iepazīstot vietējo kultūru, bija pārsteigts kā komprementaritātes (sinhronitātes) principi izpauža apkārtējā vidē. Tieši zīnot īstos faktus ir neliela vilšanās, ka nav pētīti pirmavoti. Kopumā jāsaka, ka lektore lieliska, viņas atklājumi lieliski (apspriestvērtīgi), bet diemžēl fakti brīžiem maldīgi un nepareizi. Iesaku grāmatu-esejas par šo tēmu Edgars Siliņš "Lielo patiesību meklējumi".